Najlepsi sportowcy na świecie stosują krioterapię, aby trenować intensywniej i szybciej się regenerować. Leczenie zimnem jest metodą znaną od wielu lat. Każdy wie, że jeśli szuka się ulgi w bólu czy zmęczeniu mięśni albo dąży się do zmniejszenia stanu zapalnego, należy potraktować całe ciało lub miejsce bólu czymś chłodnym. Co robi krioterapia? Po prostu schładza dane miejsce temperaturą osiągającą minus 140 stopni. Poprzez wywołanie szoku kriogenicznego organizm szybciej się leczy i regeneruje stawy lub mięśnie. Po rehabilitacji sportowców zawodowych przychodzi czas na sportowców półprofesjonalnych i amatorów. Coraz więcej maratończyków i triathlonistów chwali sobie ten zabieg, ponieważ korzystają z niego w sezonie przygotowawczym i często twierdzą, że ich życiowe wyniki ulegają znacznej poprawie.
Dobrze wiedzieć
Uczestnicząc w sesji, powinieneś mieć na sobie strój kąpielowy, czapkę zimową, rękawiczki i ciepłe skarpety. Otrzymasz także maskę na twarz i drewniane chodaki na stopy. W komorze należy oddychać powoli i płytko. Należy też maszerować spokojnie, lekko stukając butami. Nie wolno dotykać oszronionych ścian, ponieważ może to spowodować uszkodzenie skóry. Minus 120 stopni poniżej zera doskonale wpływa na ciało i ducha. Krioterapię zaleca się szczególnie osobom otyłym, z zaburzeniami układu ruchu, neurologicznymi i infekcjami dróg oddechowych. Krioterapia stymuluje układ immunologiczny, dlatego polecana jest osobom z nawracającymi infekcjami i obniżoną odpornością. Dzięki temu zabiegowi ludzie regulują równowagę hormonalną i poprawiają swoje ogólne samopoczucie. Komora do krioterapii odtruwa organizm i pomaga przywrócić mu prawidłową równowagę metaboliczną. Stymuluje również mikrokrążenie i sprawia, że skóra staje się bardziej promienna, ma zdrowszy i piękniejszy wygląd. W wyniku krioterapii wydalany jest też nadmiar płynów. Podczas zabiegu następuje stopniowe usuwanie cellulitu, co sprawia, że usługa ta cieszy się jeszcze większą popularnością. 15-20 zabiegów rewitalizuje całe ciało i poprawia wszystkie jego funkcje.
Jak to działa?
Faza I Naczynia krwionośne ulegają zwężeniu, przepływ krwi jest znacznie zmniejszony, a metabolizm ulega znacznemu spowolnieniu. Faza II Organizm, broniąc się przed zimnem, rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając przepływ krwi. W rezultacie nawet głębiej położone tkanki są lepiej dotlenione i odżywione. Rezultat Dzięki szybszej regeneracji możesz trenować intensywniej.
Jak rozreklamować ją wśród członków Twojej siłowni? Jak mogą oni przetestować nową usługę? 1. Zostań maratończykiem
Przed krioterapią. Biegasz 3 razy w tygodniu, czujesz, że jesteś w formie i osiągasz dobre wyniki w biegu na 10 km.
Po krioterapii. Zwiększasz ilość treningów do 5, pamiętając, aby 1 sesję przeznaczyć na trening szybkościowy, drugą na tempo, a trzecią na długi dystans. Pozostałe treningi traktujesz jako ćwiczenia relaksacyjne.
2. Zbuduj silną i smukłą sylwetkę
Przed krioterapią. Ćwiczysz 2-3 razy w tygodniu. Czasami opuszczasz treningi, ponieważ Twój organizm zbyt wolno się regeneruje.
Po krioterapii. Zwiększasz liczbę sesji do 4 lub 5. Przechodzisz na krótsze, ale bardziej intensywne treningi - nie liczysz ilości powtórzeń w serii, ale wykonujesz maksymalną ilość powtórzeń w danej jednostce czasu.
3. Powrót do formy po kontuzji
Przed krioterapią. Po kontuzji z poprzedniego sezonu nie ma już śladu. Chcesz wrócić do tej samej formy, którą miałeś.
Po krioterapii. W dni bez treningu schładzasz kontuzjowany obszar. W dni treningowe rozgrzewasz to miejsce maścią, a po zakończeniu treningu schładzasz je zimnym obkładem.
Centrum fitness jest idealnym miejscem na tego typu usługi. Jak widać, zalet jest wiele, a usługa ta może być oferowana szerokiej grupie klientów o różnych potrzebach. Podobnie jak w przypadku każdej innej proponowanej nowej usługi, zanim zaoferujesz ją swoim klientom, musisz odrobić zadanie domowe tj. popracować z oprogramowaniem do zarządzania PerfectGym i sprawdzić każdy aspekt biznesowy.